ΑΟΤ – ΡΟΥΒΑΣ

26/11/2023 15:00
10η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Μεϊρέλες Μάρκο Αντόνιο Ρίος ΓΚΟΛ 59'

• 7' Σουτ Απλαδά λίγο πάνω από την εστία του Βλαχάκη!
  • 8' Φωνές για πέναλτι από τους γηπεδούχους σε μαρκάρισμα του Χαϊντίνι μέσα στην περιοχή.
  • 10' Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Μετά το λάθος στην άμυνα του Ρούβα, ο Χαϊντίνι πλάσαρε με τον Ιατράκη να διώχνει σε κόρνερ.
  • 36' Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΤ με τον Μεταξάκη, όμως να μην μπορεί να νικήσει τον Ιατράκη.
  • Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να είναι στο 0-0
  • 46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
  • 52' Φάουλ Κουρουθιανάκη, προβολή στο δεύτερο δοκάρι από τον Δουλγεράκη η μπάλα άουτ.
  • 54' Δοκάρι για τον Ρούβα. Ο Χριστοφοράκης βρέθηκε απέναντι από τον Βλαχάκη πλάσαρε η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
  • 59' ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Μετά από φάουλ του Μεταξάκη, η μπάλα κόντραρε με τον Μεϊρέλες να παίρνει την μπάλα και με σουτ να κάνει το 1-0
  • 69' Φάουλ Ανωγειανάκη, κεφαλιά Χριστοδύλου η μπάλα λίγο άουτ.
  • 74' Εκτέλεση φάουλ Ανωγειανάκη, ο Πηρουνάκης ανενόχλητος πήρε την κεφαλιά ο Βλαχάκης μπλόκαρε.
  • Τέλος! Σπουδαία νίκη για τον ΑΟΤ που επικράτησε με 1-0 του Ρούβα.