ΑΕΚ – ΗΡΟΔΟΤΟΣ

18/10/2023 16:00
4η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• ΤΕΛΟΣ!
  • 84' Ατομική προσπάθεια Φρόκου, έκανε το σουτ σε κόρνερ ο Ζαφείρης.
  • 76' Σουτ του Δάσκου, μπλόκαρε ο Ζαφείρης.
  • 69' Σέντρα Βλαχάβα κεφαλιά Βεζιρζόγλου και 0-2!
  • Κόκκινη κάρτα για τον Ηρόδοτο, αποβλήθηκε ο Χίντρι!
  • 49' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Φρόκου να παίρνει την κεφαλιά, τεράστια επέμβαση του Ζαφείρη!
  • 47' Σουτ του Φρόκου έξω από τη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. Μπήκε δυνατά η ΑΕΚ!
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
  • ΗΜΙΧΡΟΝΟ!
  • Στο 44' ωραία συνεργασία των παικτών του Ηροδότου, αδύναμο σουτ Μπαρδάκη από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Σπανός. Τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου στο 45' όταν από κόρνερ Δάσκου από δεξιά, γυριστή κεφάλια του προωθημένου Τσίχλα, η μπάλα πέρασε έξω από το δεξί δοκάρι του Ζαφείρη.
  • 39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, με τον Βεζιρτζόγλου να δοκιμάζει το ψηλοκρεμαστό σουτ, άουτ η μπάλα.
  • 34' Σουτ του Μυρτέλι, έδιωξε ο Ζαφείρης.
  • 32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΟΔΟΤΟ! Σέντρα του Νάκα από τα δεξιά, γύρισμα στην καρδιά της περιοχής του Βεζιρτζόγλου, ο Φραγκουλάκης από κοντά ανοίγει το σκορ!
  • 28' Κεφαλιά του Μυρτέλι, εύκολα ο Ζαφείρης μπλοκάρει.
  • Η ΑΕΚ έχει κλείσει καλά τους χώρους, με τον Ηρόδοτο να απειλεί κυρίως με μακρινά σουτ.
  • 23' Τρομερό μακρινό σουτ του Άλμπαν, δύσκολα σε κόρνερ ο Σπανός.
  • 15’ Μακρινό σουτ Νάκα, η μπάλα άουτ.
  • 2’ Μακρινό σουτ του Φραγκουλάκη, σε κόρνερ ο Σπανός.