ΠΟΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

27/11/2022 15:00
Α1 ΕΠΣΗ - 7η αγωνιστική - 2022-23

• Γκολ για τον ΠΟΑ με τον Γιακουμάκη στο 2ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το πέναλτι το κέρδισε ο Σφυρογιαννάκης.
  • Κόρνερ από τον Νίκο Κερμενίδη, κεφαλιά από τον Νίκο Λουμπάκη και η μπάλα στα δίχτυα στο 20' για το 2-0!
  • Εξαιρετική ενέργεια από τον Σφυρογιαννάκη, τελική πάσα στον Γιακουμάκη για το 3-0 στο 38'!
  • Στην αμέσως επόμενη φάση μεγάλη ευκαιρία είχε να σκοράρει και ο Σπύρος Σφυρογιάννακης αλλά αστόχησε, με το 3-0 να παραμένει!
  • Ο Εργοτέλης μειώνει σε 3-1 στην πρώτη καλή του στιγμή με το πλασέ Σαμπροβαλάκη στο 42'.
  • Τρομερό σουτ του Ικεότσα και 4-1 στο 49ο λεπτό!
  • Σαρωτικός στο πρώτο μέρος ο ΠΟΑ, πέρα των τριών γκολ είχε και αρκετές ευκαιρίες με κύριους εκφραστές τους Σφυρογιαννάκη και Παπασπύρο.