ΠΟΑ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

18/12/2022 15:00
Α1 ΕΠΣΗ - 11η αγωνιστική - 2022-23

• 2' ακυρώθηκε γκολ Παπασπύρος, με τον διαιτητή να είχε υποδείξει πλάγιο άουτ, πριν την εκτέλεση του σουτ από τον ποδοσφαιριστή των «πρασίνων».
  • 7' Καλό σουτ του Σφυρογιαννάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 22' Σέντρα Ρουμπάκη, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στο δοκάρι!
  • Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, με τον ΠΟΑ να έχει την κατοχή, χωρίς ωστόσο φάσεις στο παιχνίδι.
  • Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
  • 47' Μακρινό σουτ του Λυδάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 54' Σέντρα Λυδάκης κεφάλια Μπερνίκου, έδιωξε ο Ρουμπάκης, πήρε ριμπάουντ ο Σεραφειμίδης και ανοίγει το σκορ!
  • 56' Άμεση απάντηση από τον ΠΟΑ. Κόρνερ Κερμενίδη, κεφάλια Δαμιανάκη και 1-1!
  • 68' Καϊμακαμούδης σουτ από αριστερά έδιωξε κόρνερ ο Κασσωτάκης!
  • 77' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ανθεστίων όταν ο Λυδάκης βγήκε μόνος πλάσαρε τον Ρουμπάκη, ωστόσο ο κίπερ του ΠΟΑ που είχε βγει εγκαίρως, έδιωξε με το στήθος!
  • 84' Ο Καϊμακαμούδης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στην επαναφορά ο Παπασπύρος με δυνατό σουτ έκανε το 2-1!