ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΕΚ

03/12/2022 15:00
Α1 ΕΠΣΗ - 8η αγωνιστική - 2022-23

57' KOKKINH Ενο Μπέγκα Ετιέν

• Σέντρα στο παιχνίδι
  • 3' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά απο σέντρα του Δάσκου, ο Πέτρος Βαρδονικολάκης με κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
  • Στο Μαρτινέγκο και ο πρόεδρος της ΕΠΣ Ηρακλείου Νίκος Τζώρτζογλου που παρακολουθεί το παιχνίδι.
  • 9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Μετά απο εκτέλεση κόρνερ, ο Σαμπροβαλάκης με προβολή, ανάγκασε τον Σπανό να απομακρύνει εντυπωσιακά.
  • 14' Καλή εκτέλεση φάουλ του Κεφαλούκου, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
  • 21' Μετά απο εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΚ, ο Φραγκούλης με κεφαλιά, δεν βρήκε στόχο, χάνοντας μοναδική ευκαιρία να σκοράρει.
  • 42' Μετά απο εκτέλεση φάουλ, ο Νικολάου με κεφαλιά δεν βρήκε στόχο.
  • Ημίχρονο χωρίς σκορ στο παιχνίδι.
  • 52' καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Πέτρος Βαρδονικολάκης απο δεξιά, έκανε ραία ενέργεια και σούταρε, η μπάλα όμως κόντραρε και πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.
  • 57' Ο Εργοτέλης βγαίνει με τον Σφακιανάκη σε αντεπίθεση, όμως ο Μπέγκα τον ανατρέπει και θα αντικρίσει την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα της ΑΕΚ με δέκα παίκτες για τη συνέχεια του παιχνιδιού.
  • 65' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κεφαλούκου, ο Ντελία με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
  • 66' Ευκαιρία και για τον Εργοτέλη! Ο Ντίσα απέναντι απο τον Σπανό, βρήκε έγκαιρα και απομάκρυνε ο έμπειρος τερματοφύλακας.
  • 75' Λάθος στην άμυνα του Εργοτέλη, η μπάλα στρώθηκε στον Κάββαλο, έκανε το σουτ όμως δεν βρήκε στόχο.
  • 79' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά απο κόρνερ, ο Ντελία με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
  • Τελευταίο σφύριγμα στο παιχνίδι, το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή.