Πρώτη απώλεια για τον Κόροιβο, ισοπαλία με τις Δαφνές

Την πρώτη του απώλεια βαθμών στο φετινό πρωτάθλημα είχε ο Κόροιβος στο παιχνίδι με τις Δαφνές, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος με 2-2 παρότι είχε προηγηθεί με δύο γκολ!

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ

Ισόπαλο με 2-2 ολοκληρώθηκε το συναρπαστικό παιχνίδι στις Αγίες Παρασκιές ανάμεσα σε Κόροιβο και Δαφνές για την 4η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και πήραν σημαντικό προβάδισμα νίκης, με τους Γιακουμάκη και Μανιώρο να δίνουν «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Δημήτρη Δρίβα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι Δαφνές εμφανίστηκαν αποφασισμένες, ενώ καθοριστικό ήταν το γκολ που πέτυχε ο Τσαγκαράκης, με την επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια.

Το γκολ έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι και μάλιστα η ομάδα του Μιχάλη Τζανάκη μπόρεσε να χτυπήσει εκ νέου και λίγο πριν το τέλος και πάλι με τον Τσαγκαράκη να κάνει το 2-2, υποχρεώνοντας τον Κόροιβο, που έχασε τις ευκαιρίες του μέχρι το φινάλε, στην πρώτη του φετινή απώλεια.