Εμφατική νίκη του Γιούχτα Β’ στην πρεμιέρα του

Ο Γιούχτας Β΄ κατάφερε να πάρει μια ιστορική νίκη στην πρεμιέρα του, νικώντας με το εμφατικό 0-4 την ομάδα των Δαφνών.

4

Ο Γιούχτας Β’ άρχισε ιδανικά το παιχνίδι της, καταφέρνοντας να σκοράρει μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κωσταντίνο Πασπαράκη.

Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να τις αξιοποιήσουν σωστά με τον 0-1 να παραμένει σκορ ημιχρόνου.

Ο Γιούχτας μπήκε αποφασισμένος στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να σκοράρει νωρίς στο 50ο λεπτό με τον Λευτέρη Ντουράκη, κάνοντας το 0-2.

Οι Δαφνές είχαν τις ευκαιρίες τους να μειώσουν το σκορ, όπως το δοκάρι του Γιακουμάκη με κεφαλιά αλλά δεν τα κατάφεραν με τον Γιούχτα Β’ να σκοράρει δύο ακόμη τέρματα πριν την λήξη (88′, 90+2′). Το γκολ του 88ου λεπτού πέτυχε ο Πολύδωρος Τσαβολάκης ενώ το 0-4 έκανε ο Αντώνης Σαράντος μετά από γρήγορη αντεπίθεση.