Μοιρασιά στο Αρκαλοχώρι

ΟΦΑ και Μαραθώνας διασταύρωσαν τα «ξίφη» τους στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στην Α2 ΕΠΣΗ, καταλήγοντας ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Γκολ

Ο Μαραθώνας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, καταφέρνοντας μάλιστα να ανοίξει νωρίς το σκορ (10′) με τον συνήθη ύποπτο, Βασίλη Βατσινά. Το Αρκαλοχώρι δεν άργησε να βγάλει αντίδραση και τρία λεπτά αργότερα (13′) σκόραρε με τον Καλομοίρη, κάνοντας το 1-1 με το σκορ να παραμένει το ίδιο μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ αλλά κανένας από τους δύο δεν τις αξιοποίησε.

Το παιχνίδι συνέχισε να έχει ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να σκοράρουν αλλά καμία από τις δύο δεν ήταν ουσιαστικοί, μοιράζοντας έναν βαθμό στον καθένα με την λήξη της αναμέτρησης.