Εμφατική νίκη της Δόξας Γαλιάς στη πρεμιέρα

Η Δόξας Γαλιάς πήρε εμφατική νίκη στην πρεμιέρα της (4-1) με αντίπαλο τις Ελπίδες Καρτερού.

1

Οι Ελπίδες μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι, έχοντας δύο δοκάρια νωρίς με τον Ζησιμόπουλο (3′) και τον Δεληγιαννίδη (13′). Η Δόξα Γαλιάς ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ (15′) με τον Ζαχαρία Καργάκη. Η ομάδα της Γαλιάς συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, σημειώνοντας μάλιστα δεύτερο γκολ 13 λεπτά αργότερα (28′) με τον Καργάκη ξανά.

Η Δόξα Γαλιάς μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο μέρος, με τον Χρονάκη Φανούριο να βάζει το τρίτο γκολ της Γαλιάς (50′), τέσσερά λεπτά μετά την σέντρα. Οι Ελπίδες προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ και είχαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες, καταφέρνοντας στο 77ο λεπτό να κάνουν το 3-1 με τον Αλεξανδρή. Η ομάδα της Γαλιάς τελείωσε το παιχνίδι με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρηγάκη για το τελικό 4-1.