Συναρπαστικό ματς στο Μαρτινέγκο με νικήτρια τη Θέρισο

Εννέα γκολ πέτυχαν Μαρτινέγκο και Θέρισος στην πρεμιέρα της Β1 ΕΠΣΗ, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές με 6-3 τελικό σκορ.

6

Η Θέρισος ξεκίνησε πιο δυναμικά στο παιχνίδι της πρεμιέρας στην Β1 ΕΠΣΗ απέναντι στο Μαρτινέγκο, με τον Μιχελάκη να πετυχαίνει τα πρώτα δύο γκολ στο 22′ και στο 30′, με δυνατό σουτ έπειτα από διώξιμο της άμυνας και με απευθείας κόρνερ αντίστοιχα.

Ο Λευτέρης Αθανασάκης προσπάθησε να αλλάξει την εικόνα της ομάδας, «ρίχνοντας» στη μάχη τον Φραντζικινάκη αντί του Μυρτάι στο 31′, αλλά 10 λεπτά αργότερα ο Ρεμούνδος ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ήρθε και το τέταρτο γκολ, με τον Αλεξάκη να βρίσκει δίχτυα μετά από αντεπίθεση.

Στην αρχή του δευτέρου μέρους ο Ανδρεαδάκης έκανε λάθος γύρισμα, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της Θερίσου, αλλά στο 67′ σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το 5-1.

Στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης, ο Ρεμούνδος έκανε το 6-1 στο 82′, με τον Νέζα και τον Καλουδάκη να μειώνουν στο 83′ και στο 88′ αντίστοιχα για το τελικό 3-6.