Με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος «καθάρισε» η Τύλισος

Με ανατροπή από το 1-0 σε 4-1 «πήρε» το παιχνίδι η Τύλισος από την Παλιανή, για την 2η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Γκολ
32'
Γκολ (με πέναλτι)
66'

Στο πρώτο μέρος του αγώνα, οι δύο ομάδες μπήκαν καλά, με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο, και την Παλιανή να βρίσκει το πρώτο γκολ με τον Ζαϊμάκη στο 32′, έπειτα από ασίστ του Βιτσαρά, με τον Παπαδάκη να μην αργεί να «απαντήσει», με ένα μακρινό σουτ του Γιάννη Παπαδάκη.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Τύλισος είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, με το τετ-α-τετ να καταλήγει άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Δημήτρη Χωματά είδε να της ακυρώνονται δύο γκολ για οφσάιντ, πρωτού ο Παγκαλάκης ολοκληρώσει την ανατροπή στο 66′ με πέναλτι, με τον Μανιούδη να τριπλασιάζει τα τέρματα της Τυλίσου δύο λεπτά αργότερα.

Η Παλιανή δεν είχε κάποια απάντηση μετά το 3-1, με τον Σφακιανάκη να διευρύνει ακόμα περισσότερο το προβάδισμα, με το παιχνίδι να τελειώνει σε 4-1.