Έξαλλος ο Νούνιεζ: Ο διαιτητής μιούταρε το μικρόφωνό του για να μην ακουστούν τα «γαλλικά» του Ουρουγουανού (vid)

Τόσο οργισμένος ήταν ο Ντάργουιν Νούνιεζ που ο διαιτητής του αγώνα της Ουρουγουάης με τον Παναμά… έκλεισε το μικρόφωνό του για να μην ακουστούν όσα έλεγε ο παίκτη!

Νικηφόρα άρχισε η Ουρουγουάη τις υποχρεώσεις της στο Κόπα Αμέρικα, καθώς επιβλήθηκε 3-1 του Παναμά στο πρώτο παιχνίδι της για τον 3ο όμιλο της διοργάνωσης, το οποίο διεξήχθη στο Μαϊάμι.

Η «τσελέστε» άνοιξε το σκορ στο Hard Rock Stadium με το γκολ του Μαξιμιλιάνο Αραούχο στο 15ο λεπτό, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντάργουιν Νούνιες στο 85΄. Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα πέτυχε και τρίτο γκολ, με τον Ματίας Βίνια, στις καθυστερήσεις (90+2΄), για να μειώσει ο Παναμάς με τον Μάικλ Μουρίγιο στο τελικό 3-1 στο 90+4΄.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, μάλιστα, ο διαιτητής χρειάστηκε να… μιουτάρει το μικρόφωνό του ώστε να μην ακουστούν όσα έλεγε ο έξαλλος Νούνιεζ!