Με… buzzer beater το «τρίποντο» ο ΟΦΑ

Ο ΟΦΑ με γκολ του Μουρτζάκη στο 90′ επικράτησε του ΟΦΑΜ με 1-0 και ανέβηκε στην δεύτερη θέση της Β1 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352882″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352882″]

Ένα ανοιχτό παιχνίδι έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο Αρκαλοχώρι ανάμεσα σε ΟΦΑ με ΟΦΑΜ, με τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος να έχουν ευκαιρίες για κάποιο γκολ, ενώ και η ομάδα της Αγίας Μαρίνας είχε καλές προϋποθέσεις και μια καλή ευκαιρία στο φινάλε του ημιχρόνου για να πάρει το προβάδισμα.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε ιδιαίτερα ο ρυθμός, με όποια ομάδα να έβρισκε πρώτη το γκολ θα κέρδιζε και το παιχνίδι, ο ΟΦΑ είχε δοκάρι με τον Μουρτζάκη και τελικά ο ίδιος εκμεταλλεύτηκε κακό διώξιμο και στην εκπνοή με σουτ στη τελευταία φάση του αγώνα σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.