Με… buzzer beater το «τρίποντο» ο ΟΦΑ

Ο ΟΦΑ με γκολ του Μουρτζάκη στο 90′ επικράτησε του ΟΦΑΜ με 1-0 και ανέβηκε στην δεύτερη θέση της Β1 ΕΠΣΗ.

19/11/2023 18:30
6η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Μουρτζάκης Μιχαήλ ΓΚΟΛ 90'

Ένα ανοιχτό παιχνίδι έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο Αρκαλοχώρι ανάμεσα σε ΟΦΑ με ΟΦΑΜ, με τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος να έχουν ευκαιρίες για κάποιο γκολ, ενώ και η ομάδα της Αγίας Μαρίνας είχε καλές προϋποθέσεις και μια καλή ευκαιρία στο φινάλε του ημιχρόνου για να πάρει το προβάδισμα.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε ιδιαίτερα ο ρυθμός, με όποια ομάδα να έβρισκε πρώτη το γκολ θα κέρδιζε και το παιχνίδι, ο ΟΦΑ είχε δοκάρι με τον Μουρτζάκη και τελικά ο ίδιος εκμεταλλεύτηκε κακό διώξιμο και στην εκπνοή με σουτ στη τελευταία φάση του αγώνα σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.