«ΠΑΟΚάρα» κόντρα στη Δαμάστα και +4!

Ο ΠΑΟ Κρουσώνα, επικράτησε 3-0 της Δαμάστας στο Μαλεβιζιώτικο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ και σε συνδυασμό με το «Χ» του ΠΟΑ με την ΑΕΚ, αύξησε τη διαφορά στο +4.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”234965″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”234965″]

Οι Κρουσανιώτες, έκαναν το καθήκον τους, μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι, με τον Κουράκη στο 5ο λεπτό να κάνει το 1-0, ένα σκορ που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και ενώ ο χρόνος περνούσε, ο ΠΑΟΚ έψαχνε και άλλο γκολ για να «σφραγίσει» τη νίκη, με τον Μεμοτσέλα να αναλαμβάνει τα ηνία και στο 75’ να διπλασιάζει τα τέρματα των «ασπρόμαυρων» ενώ στο 82’ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 3-0.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΟΚ παραμένει στη 1η θέση έχοντας πλέον 36 βαθμούς σε 13 παιχνίδια, ενώ ο ΠΟΑ που ήρθε ισόπαλος (σ.σ. 1-1) με την ΑΕ Κατσαμπά, έχει 32 βαθμούς σε 12 παιχνίδια.