Πρωταθλητής ο Ηρόδοτος – «Μάχη» για την παραμονή!

Πρωταθλητής της Γ’ Εθνικής είναι ο Ηρόδοτος, ο οποίος στο ντέρμπι κορυφής με τον ΑΟΑΝ κατάφερε να κερδίσει με 1-0 χάρη στο γκολ του Λουμπάκη. Δραματικό φινάλε για την παραμονή στην κατηγορία.

Έξαλλα πανηγύρια στη Νέα Αλικαρνασσό για τον Ηρόδοτο, αφού η ομάδα του Μανώλη Σκύβαλου κατάφερε να κερδίσει με γκολ του Λουμπάκη στο 89’ με 1-0 τον ΑΟΑΝ στο παιχνίδι που όποια ομάδα κέρδιζε έπαιρνε και τον τίτλο του πρωταθλήματος.

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε και στο Ατσαλένιο, όπου ο Πόρος κατάφερε να πάρει τρίποντο… βάλσαμο κόντρα στη Νέαπολη με 3-1, χάρη στα γκολ των Τριανταφύλλου, Καστελλιανάκη με τον πρώτο να σκοράρει δύο τέρματα, ενώ για τους φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει ο Φρόκου.

Η Δαμάστα «άγγιξε» μια μεγάλη νίκη στην έδρα της κόντρα στο ΣΥΝΚΑ, αφού κρατούσε τη νίκη μέχρι το 88ο λεπτό, ωστόσο έμεινε στο 2-2 με την αδιάφορη βαθμολογικά Χανιώτικη ομάδα.

Την ίδια ώρα ο Αλμυρός παρότι πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Λεόν, δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την έδρα του Ρεθυμνιακού, αφού η ομάδα του Γιώργου Λυρώνη έκανε την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά χάρη στα γκολ του Γκιόκα κερδίζοντας με 2-1.

Νίκη παραμονής κατάφερε να πετύχει η Αναγέννηση Ιεράπετρας, η οποία επικράτησε με 3-0 του Πλατανιά και με τους ξεκούραστους τρεις βαθμούς που θα πάρει την τελευταία αγωνιστική «κλείδωσε» μια θέση για τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα.

Τέλος ο Γιούχτας έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα του Άρη Σούδας με το 1-1 σκορ, με την ομάδα των Αρχανών να προηγείται στο 1ο λεπτό με τον Κατσικοκέρη, ωστόσο ισοφαρίστηκε με πέναλτι του Δρακάκη.

Η επόμενη αγωνιστική:

data-id="4327" data-cid="1027" data-gmtime="1622988000" data-gmdate="2021-06-06 14:00" data-cc="gr">