Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΑρκαλοχωρίου απέναντι στον Ποσειδώνα

Με εφτά γκολ επικράτησε του Ποσειδώνα ο ΟΦΑρκαλοχωρίου, για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

ΒΑΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Νωρίς βρήκε το πρώτο του γκολ ο ΟΦΑ, με τον Μανώλη Κουκουλιτάκη να σκοράρει στο 6ο λεπτό, ενώ ο Μιχάλης Κενδριστάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 15′.

Ο Ποσειδώνας κατάφερε στο 27′ να μειώσει στο σκορ, με το γκολ του Μιχάλη Μπουλούκα, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Γιάννης Σαμωνάκης έκανε το 3-1, σκορ που κράτησε μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Χρήστος Καλομοίρης πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του, και το πέμπτο του απογεύματος, στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Γιάννης Λουλάκης έκανε το 5-1 από την άσπρη βούλα.

Τα δύο τελευταία τέρματα του Αρκαλοχωρίου πέτυχαν μετά το 80ο λεπτό ο Χρήστος Καλομοίρης, το οποίο ήταν και το δεύτερο προσωπικό του, με τον Αρίλντο Μποΐνι να διαμορφώνει το τελικό 7-1.