Χατ-τρικ «Μαυρίδη» και επιστροφή στις νίκες για την Φαιστό

Με έναν «καυτό» «Μαυρίδη» η Φαιστός κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς και να κερδίσει τον Μαραθώνα με σκορ 3-1, επιστρέφοντας στις νίκες.

1

Η Φαιστός μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι έχοντας την υπεροχή με τις ευκαιρίες, αλλά ο Μαραθώνας κατάφερε να σκοράρει πρώτος με τον Πουλακάκη στο 18ο λεπτό για το 0-1.

Η ομάδα των Βόρρων δεν άργησε να βγάλει αντίδραση και ισοφάρισε λίγα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον «Μαυρίδη».

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στην ομάδα της Φαιστού όπου έκανε πάρα πολλές ουσιαστικές φάσεις και ξανά με τον «Μαυρίδη» στο 55′ έκανε την ανατροπή σημειώνοντας το 2-1.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής ολοκλήρωσε χατ-τρικ λίγα λεπτά αργότερα μετά το κερδισμένο πέναλτι του Πρένγκα και εύστοχη εκτέλεση του πρώτου για το τελικό 3-1.