ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΩΝΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ
-5'
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά και λεπτό προς λεπτό το μεγάλο ντέρμπι του Εργοτέλη με τον Ηρόδοτο για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ
-1'
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
1'
Σέντρα στο παιχνίδι
Γκολ 1:0 2'
Μ. ΓΚΟΜΕΖ
Γκολ στην πρώτη φάση του αγώνα! Ο Γκόμεζ κάνει το σουτ, ο Σταματάκης κάνει κακό υπολογισμό και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα!
15'
Έχουμε συμπληρώσει 15 λεπτά, με τον Εργοτέλη να προηγείται με 1-0 από το 2'
16'
Σουτάρει ο Γαρεφαλάκης, με τον Δημαράκη να διώχνει σε κόρνερ
18'
Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Γκόμεζ που έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά το διαγώνιο σουτ φεύγει λίγο εκτός εστίας
Γκολ 2:0 20'
Δεύτερο γκολ για τον Εργοτέλη. Ο Κίτος βγάζει σε θέση βολής του Ψαρολογάκη και εκείνος δεν αστοχεί, κάνοντας το 2-0
26' Αλλαγή
Μέσα:Μ. Κανδηλάκης
Έξω:Γ. Χαρίτος
35'
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους
37'
Ευκαιρία με τον Ηρόδοτο, με κεφαλιά Καργιωτάκη Μ. μετά από κόρνερ, η μπάλα βρίσκει λίγο το δοκάρι και καταλήγει άουτ
38'
Φεύγει εκτός το σουτ του Λίτσκα
45'
Έξω:Ε. ΧΟΤΖΑ
46' Αλλαγή
Μέσα:Π. ΜΙΧΕΛΟΥΔΑΚΗΣ
Έξω:Κ. Μπαρδάκης
46'
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
47'
Ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ του Λίτσκα, έδιωξε δύσκολα ο Δημαράκης
Αλλαγή 56'
Μέσα:Μ. ΝΤΑΓΙΑ
Έξω:Σ. Κίτος
57' Αλλαγή
Μέσα:Σ. Τσαμαντιώτης
Έξω:Γ. Λίτσκας
58'
Δοκάρι για τον Εργοτέλη με τον Γκόμεζ μετά από μπαλιά Γιακουμάκη (φωνές από Ηρόδοτο ότι δεν τηρήθηκε το Φερ πλέει γιατί ήταν πεσμένος παίκτης κάτω)
61'
Ο Ψαρράς σουτάρει αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ
Αλλαγή 70'
Μέσα:Μ. ΚΑΤΣΟΥΡΡΙ
Έξω:Σ. Ψαρολογάκης
70'
Σέντρα Γαρεφαλάκη, ο Μιχελουδάκης σε κενή εστία πλάσαρε, πάνω στην γραμμή έδιωξε η άμυνα του Εργοτέλη