Όλα μηδέν για Δόξα Ηρακλείου και ΕΓΟΗ

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα, Δόξα Ηρακλείου και ΕΓΟΗ έμειναν ισόπαλο χωρίς τέρματα.

0

Ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β1 ΕΠΣΗ, με Δόξα Ηρακλείου και ΕΓΟΗ να μένουν στο «λευκό» 0-0.

Στο Λίντο έγινε ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις, με την πολλή ζέστη που επικράτησε κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης να μην βοηθάει να γίνει μία πολύ καλή ποιοτικά αναμέτρηση. Στην πιο αξιόλογη φάση του πρώτου μέρους ο Ηλίας Τσέρος σούταρε δυνατά στο 32’΄για τον ΕΓΟΗ, με τον Τζωρτζάκη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ, διατηρώντας το μηδέν για την ομάδα του.

Η Δόξα ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο μέρος και έχασε καλή φάση στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, με τον Σπαθαράκη να σουτάρει ξαφνικά και τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν στα τελευταία λεπτά να βρουν ορισμένες προϋποθέσεις που θα τους οδηγούσαν στο γκολ, αυτό όμως δεν κατέστη εφικτό, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ.