Έξι γκολ είχε η πρεμιέρα στο Αρκαλοχώρι

Παιχνίδι με έξι γκολ εξελίχθηκε στο Αρκαλοχώρι, με τον ΟΦΑ να επικρατεί του Αγίου Δημητρίου με 4-2, με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο.

ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το παιχνίδι της πρεμιέρας στην Α2 ο ΟΦ Αρκαλοχωρίου, με τον Καλομοίρη να πετυχαίνει το πρώτο, με προβολή έπειτα από κόψιμο του Αουίντα στο 25′, και το τρίτο γκολ, με σουτ μέσα από την περιοχή στο 41′, ενώ ο Σαμωνάκης έβαλε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του με σουτ από το ύψος της περιοχής στο 32′.

Ο Άγιος Δημήτριος κατάφερε να μειώσει σε δύο περιστάσεις, με ένα ψιλοκρεμαστό σουτ του Αεράκη στο 49′ και με ωραία ενέργεια του Μιχαήλ Γαλανάκη στο 61′ για να κάνει το 4-2.

Ένα λεπτό νωρίτερα ο Κενδριστάκης έκανε το 4-1 για την ομάδα του με πλασέ μέσα από την περιοχή του Αλέξανδρου Μπάμπη.

Ο ΟΦΑ είχε την ευκαιρία να διευρύνει ακόμα περισσότερο το σκορ, με τις ευκαιρίες του Καλομοίρη και του Ελευθερίου, που αμφότερα βρήκαν στο κάθετο δοκάρι.

Στο 88′ το ματς «πάγωσε» με τον τραυματισμό του τερματοφύλακα του Αγίου Δημητρίου, Αλέξανδρου Μπάμπη, ο οποίος δεν αντιμετωπίζει τελικά κάποιο πρόβλημα.