Νίκη για την Παλιανή στο φιλικό με τον Κόρακα

Με νίκη έφυγε από την Πόμπια η Παλιανή στο φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης.

Ποτηράκης και Αντωνακάκης, είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πρόσωπα και σχήματα στο φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στην Πόμπια, κρατώντας τα θετικά και σημειώνοντας τα… λάθη για να τα διορθώσουν στο υπόλοιπο της προετοιμασίας.

Για την ιστορία η Παλιανή πήρε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με τον Ματαλλιωτάκη κρατώντας ως το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Κόρακας ισοφάρισε με τον Φουστανάκη, για να έρθει ο Βιτσαράς να βάλει μπροστά ξανά στο σκορ την ομάδα του Φραγκίσκου Ποτηράκη με 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Κόρακας: Αλεβιζάκης, Μουζάκου, Τζωρτζάκης Γ., Καρταλλιανάκης, Σούλι, Μαρκάκης Στ., Νικολιδάκης, Τόσκα, Χαμαλάκης, Μακριδάκης, Φουστανάκης.

Έπαιξαν και οι: Τζωρτζάκης Μ., Χαριτάκης Π., Χαριτάκης Μ., Μουζάκου Κλ., Γεωργιλαδάκης, Γυβαρλάκης, Σταυρουλάκης, Χατζιδάκης.

Παλιανή: Μαστραντωνάκης, Σπινθουράκης Στ., Βαρούχας, Αμπαρτζάκης, Κουντούρης, Κοσμαδάκης, Στρατιδάκης, Βιτσαράς, Ζαϊμάκης, Ματαλλιωτάκης, Οικονομάκης.

Έπαιξαν και οι: Ορφανουδάκης, Καστηγάκης, Κόκκινος, Σταυρουλάκης, Κουλάκης.