Ουκρανική ανατροπή με γκολάρα Γιάρεμτσουκ! (vids)

Η Ουκρανία βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο απέναντι στην Σλοβακία όμως έφτασε σε μαγική ανατροπή με γκολάρες των Σαπαρένκο και Γιάρεμτσουκ και πήρε τεράστια νίκη με 2-1, που την κράτησε ολοζώντανη στο κόλπο της πρόκρισης στους “16”.

Οι Ουκρανοί συνεργάστηκαν άψογα και ο Σαπαρένκο με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση, νίκησε τον Ντουμπράβκα και ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ουκρανία πανηγύρισε το πρώτο γκολ της στο Euro 2024 και ισοφάρισε σε 1-1 τη Σλοβακία στο 54′ με γκολ του Σαπαρένκο.

Οι παίκτες του Ρεμπρόφ κυκλοφόρησαν εξαιρετικά την μπάλα κι ο Ζιντσένκο έκανε το γύρισμα στο ύψος του πέναλτι, με τον Σαπαρένκο να εκτελεί τον Ντουμπράβκα με υπέροχο αριστερό πλασέ.

Ο Ρόμαν Γιάρεμτσουκ με μία απίθανη γκολάρα στο 80′ έκανε την ανατροπή για την Ουκρανία με 1-2 και έσπασε το ρεκόρ του Αντρέι Σεβτσένκο.

Η Ουκρανία έκανε την ανατροπή στο 80ό λεπτό της αναμέτρησης με τη Σλοβακία με ένα απίθανο γκολ του Ρόμαν Γιάρεμτσουκ.

Μετά από γέμισμα από τα δεξιά του Σαπαρένκο, ο Γιάρεμτσουκ κατέβασε υπέροχα την μπάλα με το δεξί πόδι και με το ίδιο πόδι έκανε άψογο πλασέ για το 1-2.

Μάλιστα, έγινε ο πρώτος σκόρερ της Ουκρανίας με τρία γκολ σε τελική φάση Euro, ξεπερνώντας τον Αντρέι Σεβτσένκο.