![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2024/03/pigasos-asteras-myrtias58.webp)
Στο γηπεδο των Καλεσσών ο ΟΦΑΜ υποδέχθηκε τον Πήγασο για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ, εκεί όπου ο Πήγασος κέρδισε την μάχη για την 4η θέση επικρατώντας του ΟΦΑΜ με σκορ 1-2.
Στατιστικά παίκτη
48' | ![]() |
Σταυρακάκης Τηλέμαχος | ||
60' | ![]() |
Σταυρακάκης Τηλέμαχος | ||
Γιαννόπουλος Αργύρης | ![]() |
80' |
ADVERTISING
Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με λευκή ισοπαλία για τις δύο ομάδες όπου παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφερε καμία απο τις δύο να βρει δίχτυα.
Την αυλαία των γκολ άνοιξε ο Σταυρακάκης με ωραίο σουτ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Σταυρακάκης διπλασίασε τα γκολ για εκείνον και την ομάδα του, βρίσκοντας ξανά δίχτυα με ωραία ατομική ενέργεια.
Δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ο Γιαννόπουλος μείωσε για τον ΟΦΑΜ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.
ADVERTISING
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
![ΟΦΑΜ ΟΦΑΜ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/ofam-150x150.jpg)
![ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/pigasos-logo.png)