Νίκη και 4η θέση για τον Πήγασο, 2-1 τον ΟΦΑΜ

Στο γηπεδο των Καλεσσών ο ΟΦΑΜ υποδέχθηκε τον Πήγασο για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ, εκεί όπου ο Πήγασος κέρδισε την μάχη για την 4η θέση επικρατώντας του ΟΦΑΜ με σκορ 1-2.

01/05/2024 17:00
27η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με λευκή ισοπαλία για τις δύο ομάδες όπου παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφερε καμία απο τις δύο να βρει δίχτυα.

Την αυλαία των γκολ άνοιξε ο Σταυρακάκης με ωραίο σουτ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Σταυρακάκης διπλασίασε τα γκολ για εκείνον και την ομάδα του, βρίσκοντας ξανά δίχτυα με ωραία ατομική ενέργεια.

Δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ο Γιαννόπουλος μείωσε για τον ΟΦΑΜ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.