Συνέχεια στα «τρίποντα» για τη Θέρισο

Ένα παιχνίδι που ξεκίνησε στις 21:45, ώρα που συνήθως βλέπουμε… Champions League, έγινε στο Λίντο, ανάμεσα σε Θέρισο και Ηρακλή Νιπιδιτού, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 3-1!

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”431286″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”431286″]

Στο πρώτο μέρος ο δυνατός αέρας δεν βοήθησε τις δύο ομάδες να παίξουν ποδόσφαιρο, με την Θέρισο να ανοίγει το σκορ στο 25′ με τον Κοκοσάλη, με τον Μαλαδάκη στο 38′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ να ισοφαρίζει σε 1-1, με τον Ηρακλή να έχει πολλές απουσίες, υπέρ του πάντως τον αέρα στο πρώτο μέρος, αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε πλήρως και ως τερματοφύλακας έπαιξε ο έμπειρος επιθετικός Σπύρος Βιολάκης.

Στην επανάληψη, μια εκτέλεση φάουλ του Αργέντη, η μπάλα πέρασε από όλους, βρήκε ο Σκούρα και την προώθησε στα δίχτυα για το 2-1, ενώ στο 82′ η Θέρισος βρήκε και τρίτο γκολ, με γκολάρα του Ζγκούρι από το κέντρο του γηπέδου, με την Θέρισο να έχει υπέρ της τον αέρα στην επανάληψη, που την βοήθησε να φτάσει στην νίκη, στο πιο βραδινό ματς της φετινής χρονιάς στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗ.