Φινάλε με ματσάρα και μοιρασιά για ΑΕΚ και Ρούβα

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες, ΑΕΚ και Ρούβας έκλεισαν όμορφα την σεζόν, μένοντας ισόπαλοι με σκορ 2-2, σε ένα ματς που θα μπορούσαν αμφότεροι να κερδίσουν.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352639″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352639″]

Αρκετές φάσεις εκατέρωθεν, με τις δύο ομάδες να παίζουν απελευθερωμένες από το άγχος, κλείνοντας με καλό ποδόσφαιρο τη σεζόν. Ο Ρούβας ήταν αυτός που μπήκε μπροστά στο σκορ στο 24′, με τον Γιάννη Χριστοφοράκη, με την ΑΕΚ στην επανάληψη να βρίσκει απάντηση με τον Ντελία στο 55′.

Όμως η ομάδα της Γέργερης βρήκε άμεσα το δεύτερο γκολ, ξανά με τον πρώτο της σκόρερ δύο λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια ο ρυθμός ήταν ξανά εξαιρετικός, αμφότερες είχαν τις στιγμές τους, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει με τον Φρόκου στο 75′, με τον Ρούβα να αγγίζει το 2-3 στο 85′ με τον Ζερβό, ενώ και η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη, όταν στις καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι, με τον Φρόκου ωστόσο να νικιέται από τον Ιατράκη, με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Ρούβας τερμάτισε στην 5η θέση της Α1 ΕΠΣΗ, ενώ η ΑΕΚ στην 10η θέση.