Πήρε το ντέρμπι… πιτσιρικάδων ο Κεραυνός

Κεραυνός και Κανάρια, αναμετρήθηκαν στο Ατσαλένιο, με τους «πράσινους» να επικρατούν με 2-0, σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και καλό ρυθμό.

20/04/2024 19:00
26η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 2ος όμιλος

Ο Κεραυνός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Κουμάκη, ενώ ο ίδιος δέκα λεπτά αργότερα, έχασε πέναλτι, με το σκορ να μην αλλάζει στο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να μην καταγράφουν πολλές τελικές προσπάθειες.

Ο ρυθμός όμως στην επανάληψη ανέβηκε κατακόρυφα,, με φάσεις εκατέρωθεν,  ψάχνοντας αμφότερες το γκολ. Πολλές φάσεις, καλό ποδόσφαιρο, ένα απολαυστικό παιχνίδι, με τον Κεραυνό να έχει δύο δοκάρια, με τους Φίλιππο Καλογιαννάκη και Μαυρογιαννάκη, με τον δεύτερο να κάνει το 2-0 από την άσπρη βούλα στο 80′, ενώ και τα Κανάρια είχαν δοκάρι με τον Ντολάνι και άλλες ευκαιρίες με Βγόντζα, Πασπαράκη, Ψαρολογάκη, δείχνοντας εξαιρετική παρουσία.