![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2024/01/ergotelis-poseidonas12.jpg)
Με το καλύτερο τρόπο, ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ, ο Εργοτέλης, επικρατώντας με το εμφατικό 1-7 του Ποσειδώνα στο «Μαρτινέγκο».
![](https://grandsport.gr/wp-content/plugins/joomsport-sports-league-results-management/sportleague/assets/images/calendar-date.png)
Στατιστικά παίκτη
ADVERTISING
Η ομάδα του Ποσειδώνα, ήταν τυπικά γηπεδούχος, καθώς φιλοξένησε τον Εργοτέλη στο Μαρτινέγκο, με τους κιτρινόμαυρους να μην συναντούν καμία δυσκολία και να επικρατούν με το εντυπωσιακό 1-7.
Ο Βασιλάκης στο 2’ έκανε το 0-1, ενώ ο Χότζα στο 10’ το 0-2. Το 0-3 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου, διαμόρφωσε ο Μιχελουδάκης.
Στο δεύτερο μέρος, ο Τάγγινης κέρδισε πέναλτι, ο ίδιος ανέλαβε και την εκτέλεση κάνοντας το 0-4, με τον Ποσειδώνα να μειώνει προσωρινά σε 1-4 με τον Ασλαματζίδη με πέναλτι.
ADVERTISING
Στο 80’ ο Μιχελουδάκης έδωσε κ νέου προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων στον Εργοτέλη, ενώ το 1-6 και το 1-7 διαμόρφωσαν ο Ντίσα και ο Χότζα αντίστοιχα.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
![ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/poseidonas-logo-150x150.png)
![ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/07/gs-ergotelis-150x150.jpg)