Με τέσσερα γκολ του Βατσινά, νέα νίκη για τον Μαραθώνα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Βατσινά, ο οποίος σκόραρε τέσσερα τέρματα, ο Μαραθώνας επικράτησε των Νέων Ηροδότου με 6-0 και βρίσκεται «αγκαλιά» με τον τίτλο!

14/04/2024 17:00
24η αγωνιστική - Β2 ΕΠΣΗ - 2023-24

Ο Μαραθώνας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και μόλις στο 5′ προηγήθηκε με τον Βατσινά, ενώ ο Τζαγκαράκης στο 10′ σημείωσε το 2-0.

Τρίτο γκολ ξανά από τον Βατσινά στο 12′ για το 3-0… καθαρίζοντας την νίκη για την ομάδα του, ενώ ο ίδιος στο 39′ πέτυχε το 4-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, φτάνοντας στο προσωπικό χατ τρικ!

Στην επανάληψη, η ομάδα των Καλεσών βρήκε άλλα δύο τέρματα, με τους Βατσινά εκ νέου να κάνει «καρέ» στο 64′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόφωσε ο Στρατηγάκης στο 75′. Νέα νίκη για τον Μαραθώνα, που βρίσκεται μια ανάσα από το πρωτάθλημα, με πολλά νέα παιδιά οι Νέοι Ηροδότου, με την εμπειρία και την ικανότητα του Βατσινά να γέρνουν την… πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων στο παιχνίδι.