![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2024/03/linto-alogo-malevizioy4.webp)
Στις νίκες επέστρεψε το Άλογο Μαλεβιζίου το οποίο επικράτησε με 3-1 του Δία για την 24η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.
![](https://grandsport.gr/wp-content/plugins/joomsport-sports-league-results-management/sportleague/assets/images/calendar-date.png)
Στατιστικά παίκτη
8' | ![]() |
Ανετάκης Γεώργιος | ||
Γιαννακάκης Εμμανουήλ | ![]() |
48' | ||
Χριστοδουλάκης Αθανάσιος | ![]() |
53' | ||
Βραχασωτάκης Γεώργιος | ![]() |
70' |
ADVERTISING
Ο Δίας ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι αιφνιδιάζοντας το Άλογο Μαλεβιζίου, καθώς στο 8′ πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Ανετάκη. Η ομάδα του Μάικ Παρθενάκη, δεν επηρεάστηκε από το γκολ πήρε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε ευκαιρίες με αποκορύφωμα την φάση του Γιαννικάκη ο οποίος από την μικρή περιοχή αστόχησε εξ επαφής στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία.
Το σκορ δεν άλλαξε ως το φινάλε του ημιχρόνου και έτσι ο Δίας πήγε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα… Στην επανάληψη το Άλογο Μαλεβιζίου πάτησε… γκάζι και στο 48′ ο Γιαννικάκης πήρε το… αίμα του πίσω από την χαμένη ευκαιρία στο πρώτο μέρος σκοράροντας κάνοντας το1 -1.
Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους, όπου κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή στο 53′ με τον Χριστοδουλάκη να παίρνει ωραία κεφαλιά γράφοντας το 2-1. Το Άλογο δεν σταμάτησε και στο 70′ πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Βραχασωτάκη να κάνει το 3-1 κλειδώνοντας το τρίποντο.
ADVERTISING
Ο Δίας έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Λεμονιά προς το φινάλε, όμως οι αμυντικοί του Αλόγου έδιωξαν πάνω στην γραμμή. Το 3-1 δεν άλλαξε ως το τέλος και έτσι το Άλογο επέστρεψε στις νίκες.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
![ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/07/alogo-malevizioy-logo-150x150.jpg)
![ΔΙΑΣ ΔΙΑΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/dias-logo-150x150.png)