Εδραιώνεται στην τρίτη θέση η Φαιστός, 4-1 το Λίντο

Η Φαιστός με σύμμαχο την έδρα της, επικράτησε με 4-1 του Λίντο και εδραιώνεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

31/03/2024 16:00
22η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 1ος όμιλος

Τρομερό το ξεκίνημα στο ματς, με τρία γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο! Η Φαιστός προηγήθηκε με 1-0 στο 5′ με τον Γιάννη Παπαδάκη, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Άλλα πέτυχε το 2-0.

Το Λίντο μείωσε άμεσα με τον Μαυρή στο 10′, δίνοντας έτσι τρομερό ρυθμό στο ματς στα πρώτα λεπτά, με το σκορ πάντως παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, να μην αλλάζει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Όπως ξεκίνησε το παιχνίδι, έτσι και στην επανάληψη η Φαιστός βρήκε και τρίτο γκολ ξανά με τον Άλλα, με τη Φαιστό στη συνέχεια να διατηρεί το προβάδισμα της.

Το Λίντο είχε ένα ακυρωθέν γκολ στο 3-1, με τον Παπάζογλου να σκοράρει και να μειώνει σε 3-2, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.  Στο 75′ ο Στέλιος Παπαδάκης πέτυχε το 4-1, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα, με την ομάδα της Μεσαράς να βρίσκεται πλέον στο +8 από την 4ο Λίντο, έχοντας «αγκαλιάσει» την 3η θέση.