![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2023/11/charaygi-dorieas15.jpg)
Μία σημαντική νίκη και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε ο Δωριέας που επιβλήθηκε με 5-2 της Γόρτυνας.
Στατιστικά παίκτη
Ασπετάκης Εμμανουήλ | ![]() |
4' | ||
7' | ![]() |
Σούρλας Σταύρος | ||
42' | ![]() |
Κωνσταντινομανωλάκης Πάρις | ||
Νικολακάκης Μαρίνος | ![]() |
57' | ||
Ζωγραφάκης Γεώργιος | ![]() |
59' | ||
Ασπετάκης Εμμανουήλ | ![]() |
65' | ||
Παπαδαντωνάκης Γιώργος | ![]() |
85' |
ADVERTISING
Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής στη Β1 ΕΠΣΗ ο Δωριέας φιλοξένησε τη Γόρτυνα στο Καστέλλι, με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοικτό και επιθετικό ποδόσφαιρο, δίχως σκοπιμότητες.
Μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ, όταν ο Ασπετάκης έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, ωστόσο η απάντηση δεν άργησε να έρθει, αφού ο Σούρλας στο 7′ ισοφάρισε σε 1-1.
Σε ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος η ομάδα του Φώτη Γκουζιώτη μπόρεσε να πάρει κεφάλι στο σκορ, καθώς ο Κωνσταντινομανωλάκης σκόραρε για το 1-2.
ADVERTISING
Το δεύτερο μέρος άνηκε στον Δωριέα που ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του. Μέσα σε διάστημα οκτώ λεπτών οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν πλήρως το σκηνικό, καθώς ο Νικολακάκης έκανε το 2-2 στο 57′, δύο λεπτά μετά ο Ζωγραφάκης έκανε την ανατροπή στην ανατροπή, ενώ στο 65′ ο Ασπετάκης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για να γίνει το 4-2.
Το… κερασάκι στην τούρτα του Δωριέα ήρθε με τον Παπαδαντωνάκη στο 85′ που κατάφερε να σκοράρει για να διαμορφώσει το τελικό 5-2.
![ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΕΑΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/dwrieas-logo-150x150.png)
![ΓΟΡΤΥΣ ΓΟΡΤΥΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/gortys-logo.png)