Τέταρτη σερί νίκη για την Ανάληψη

Η Ανάληψη επικράτησε του αξιόμαχου Λίντο με 3-0 εντός έδρας και πήρε την τέταρτη σερί της νίκη, χωρίς μάλιστα να έχει δεχθεί γκολ σε αυτό το διάστημα!

10/03/2024 15:30
20η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 1ος όμιλος

Γκούρο Έτμοντ ΓΚΟΛ 44'
Βλάχος Γεώργιος ΓΚΟΛ 47'
Κοκκινάκης Κωνσταντίνος ΓΚΟΛ 85'

Το Λίντο μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά, έχοντας τις στιγμές του, με την Ανάληψη στην συνέχεια να παίρνει τα ηνία, να έχει δύο δοκάρια με Βλάχο και Έντμοντ Γκούρο, πριν ο δεύτερος στο τέλος του ημιχρόνου (44′) ανοίξει το σκορ, με το 1-0 να ολοκληρώνει τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρήκαν νωρίς δεύτερο γκολ με τον Βλάχο στο 47′, με το Λίντο να προσπαθεί να αντιδράσει, χωρίς πάντως να καταφέρει να μειώσει. Ο Κοκκινάκης με εκπληκτικό σουτ στο 85′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με την Ανάληψη να παίρνει την τέταρτη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα.