Μεγάλο «διπλό» για τον Ρούβα στη Δαμάστα

Ο Ρούβας απέδρασε από την Δαμάστα, επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με 1-2, σε ένα ματς με αρκετές φάσεις και από τις δύο ομάδες.

03/03/2024 15:30
23η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Η Δαμάστα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, έχοντας ευκαιρίες με Λευτέρη Κεφαλογιάννη, πριν ο ίδιος στο 39′ ανοίξει το σκορ, κάνοντας το 1-0. Όμως ο Ρούβας, ισοφάρισε στο 43΄με τον Απλαδά, με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη άνοιξε το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παίζουν χωρίς σκοπιμότητες, ψάχνοντας το γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ και στην υπόθεση νίκης, με τον Ρούβα να έχει ένα τετ α τετ με τον Μαστραχά, η Δαμάστα με άστοχο τετ α τετ του Λίλου, με τον Ιατράκη σε όλο το παιχνίδι να είναι εξαιρετικός και τελικά η ομάδα της Γέργερης στο 70′ με τον Χριστοφοράκη έκανε την ανατροπή, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος, παίρνοντας μια μεγάλη νίκη.