![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2024/01/faistos-panom-kypello-epsi-17-1-2024-58.jpg)
Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της Φαιστού, για το ματς της Κυριακής κόντρα στον Κόροιβο εντός έδρας.
Η ομάδα της Μεσαράς έκλεισε ιδανικά τον δεύτερο γύρο, επικρατώντας των Νέων Αλμυρού με 1-2, μένοντας πίσω στο σκορ και με 10 παίκτες από νωρίς, όμως γύρισε το παιχνίδι.
Στο ματς αποβλήθηκε ο Πρένγκα, ο οποίος θα απουσιάσει από το ματς με τον Κόροιβο, ενώ ο Γιάννης Νικολιδάκης δεν υπολογίζει και τους Κουτσάκη, Αλέξανδρο Νικολιδάκη και Σημαιάκη.
ADVERTISING
Στόχος της Φαιστού είναι η νίκη, ώστε να ξεκινήσει θετικά την… τελική ευθεία του πρωταθλήματος.