Τρομερός ΟΦΑ 10 αστέρων διέλυσε τις Ελπίδες

Ακόμα μία νίκη πναηγύρισε ο ΟΦΑ που επικράτησε με εντυπωσιακά με 10-1 των Ελπίδων.

25/02/2024 17:00
17η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Ακόμα μία ευρεία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πήρε η ομάδα του Αρκαλοχωρίου η οποία διέλυσε με εξαιρετικό ποδόσφαιρο στην ομάδα των Ελπίδων.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 7′ με τον Δαγκωνάκη, ενώ το 2-0 έγινε στο 19′ με τον Ελευθερίου να σκοράρει. Η ομάδα του Στέλιου Ανωγειανάκη, που έχει δείξει πως σε τέτοια παιχνίδια, ειδικά μέσα στην έδρα της μπορεί να πάρει μεγάλες νίκες, πέτυχε τρίτο γκολ με τον Λουλάκη στο 25′.

Ο ΟΦΑ πέτυχε ακόμα δύο γκολ πριν το τέλος του πρώτου μέρος με τον Βερυκοκίδη στο 39′ και τον Λουλάκη στο 42′, για να ανέβει η διαφορά στα πέντε γκολ.

Ανάλογη ήταν η εικόνα στην επανάληψη με τον Κενδριστάκη να σκοράρει στο 49′ και το 60′, ενώ ενδιάμεσα είχε σκοράρει και πάλι ο Λουλάκης στο 52′.

Οι Ελπίδες, που δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι καλό από το ματς, πέτυχαν ένα γκολ με τον Κουγιουμουτζάκη, αλλά ο ΟΦΑ δεν σταμάτησε και μπόρεσε να βρει δύο ακόμη φορές δίχτυα, με Φουκαράκη και Δαγκωνάκη στο τελευταίο δεκάλεπτο.