Απίθανη «πεντάρα» Κόρακα κόντρα στην πρωτοπόρο Θέρισο!

Ο Κόρακας με εξαιρετική εμφάνιση και σε ένα παιχνίδι με εκπληκτική ατμόσφαιρα, επικράτησε της Θερίσου με 5-0 και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Β2 ΕΠΣΗ!

25/02/2024 15:00
17η αγωνιστική - Β2 ΕΠΣΗ - 2023-24

Πάρτι του Κόρακα στο πρώτο ημίχρονο, ο οποίος σημείωσε 4 γκολ! Στο 7ο λεπτό ο Χαμαλάκης, άνοιξε το σκορ, ενώ ο ίδιος στο 22’ πέτυχε το 2-0.

Το… κρεσέντο του Κόρακα συνεχίστηκε και στο 36’ ο Νικολιδάκης σημείωσε το 3-0, ενώ ο Τσακιράκης με πέναλτι έγραψε το 4-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, σε μια μοναδική παράσταση από την ομάδα της Πόμπιας!

Στην επανάληψη, η Θέρισος έψαξε το γκολ για να μπει ξανά στο παιχνίδι, είχε χαμένο πέναλτι με τον Σκούρα, με τον Κόρακα να βρίσκει και πέμπτο γκολ με τον Φουστανάκη, με το 5-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα, με τη Θέρισο να πραγματοποιεί την χειρότερη φετινή της εμφάνιση.