Επιστροφή στις νίκες για την Ανάληψη!

Στις νίκες επέστρεψε ο Θρίαμβος Αναλήψεως ο οποίος επικράτησε με 3-0 του Άλογου Μαλεβιζίου για την 17η αγωνιστική του 1ου γύρου της Α2 ΕΠΣΗ.

18/02/2024 12:00
17η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 1ος όμιλος

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν από τα πρώτα λεπτά να επιβάλλουν το ρυθμό τους παίρνοντας την κατοχή της μπάλας, ενώ το Άλογο είχε στοχεύσει να χτυπήσει στην κόντρα επίθεση την άμυνα της Ανάληψης.

Με την συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού η ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με τον Κοκκινάκη να σουτάρει από καλή θέση νικώντας το Ζερβό για το 1-0.

Λίγο πριν βγει το ημίχρονο η Ανάληψη πέτυχε και δεύτερο γκολ δείχνοντας να καθαρίζει το παιχνίδι με τον Πρέντι να γράφει το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα των πρώτων 45′.

Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν ήταν καλός με τους γηπεδούχους να κάνουν διαχείριση του σκορ και το Άλογο να προσπαθεί να χτυπήσει από στατικές φάσεις οι αντεπιθέσεις.

Τελικά η Ανάληψη βρήκε και τρίτο γκολ στο 86′ με τον Κοκκινάκη να γράφει το 3-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.