Νίκη ψυχολογίας και… αντεπίθεσης

Τεράστια νίκη πήρε η Τύλισος στο ματς με την Δαμάστα, επικρατώντας με 0-1 στο… 45λεπτο στο ματς της Τετάρτης και πέρα από τους βαθμούς πήρε και ψυχολογία.

Η Τύλισος είχε δείξει στο ντεμπούτο του Δημήτρη Χωματά εξαιρετικά δείγματα γραφής για παραπάνω από ένα ημίχρονο, κοιτάζοντας στα μάτια την ομάδα του Τυμπακίου, πριν έρθει η φυσιολογική κούραση και ο πρωτοπόρος ΑΟΤ κάνει την ανατροπή.

Έπειτα ακολούθησε το παιχνίδι με την Δαμάστα, όπου μπήκε… ορμητικά από την αρχή, άνοιξε το σκορ, είχε ευκαιρίες και για άλλα τέρματα, κρατώντας τους πολύτιμους βαθμούς μέχρι το φινάλε.

Πλέον μείωσε τη διαφορά από την σωτηρία στους 4 βαθμούς και από τον 14ο Ανθεστίων και έβαλε πλέον «φωτιά» στη μάχη της παραμονής, με τις επόμενες αγωνιστικές να είναι όλοι τελικοί.

Άπαντες έχουν στραφεί στο πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Ρωμανό, γνωρίζοντας άπαντες τις δυσκολίες της αναμέτρησης, ωστόσο σε ένα ακόμη παιχνίδι θα δώσει τα πάντα για τη νίκη, για να ξεκινήσει η αντεπίθεση για την σωτηρία με σύμμαχο την ψυχολογία!