«Σβηστά» η Ανάληψη

Η Ανάληψη, με δύο γκολ από το πρώτο εξάλεπτο, επικράτησε με 2-0 του αξιόμαχου Παναθηναϊκού Ηρακλείου, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

20/01/2024 18:00
13η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 1ος όμιλος

Μουντράκης Γεώργιος ΓΚΟΛ 4'
Χαμαλάκης Παναγιώτης ΓΚΟΛ 6'

Εκρηκτικό ξεκίνημα για τον Θρίαμβο, ο οποίος στο 4’ άνοιξε το σκορ με πλασέ του Μουντράκη, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Χαμαλάκης σημείωσε το 2-0, με την Ανάληψη από νωρίς να παίρνει σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη.

Μετά τα γκολ, οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν,  μην απειλώντας ιδιαίτερα την εστία των φιλοξενούμενων, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει με 2-0 υπέρ της Ανάληψης.

Στην επανάληψη, η Ανάληψη, δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, με τον Παναθηναϊκό Ηρακλείου μάλιστα να έχει τις στιγμές του για να πετύχει γκολ και να μπει ξανά στο παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο 70’ , με κεφαλιά του Κοκκινάκη μετά από κόρνερ του Μονιάκη, με το 2-0 να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε.