Κατάθεση ψυχής και σπουδαίος βαθμός στο φινάλε για τον ΠΑΝΟΜ!

Ο Ρωμανός αν και προηγήθηκε με 0-2 μέχρι και το 87′ ο ΠΑΝΟΜ με δύο γκολ του Ρούκα στο τέλος, ήρθε ισόπαλος 2-2 με την ομάδα της Ελιάς!

8' ΓΚΟΛ Παχάκης Μύρων
    62' ΓΚΟΛ Κομνηνός Ιπποκράτης
Ρούκα Ντοριάν ΓΚΟΛ 88'
Ρούκα Ντοριάν ΓΚΟΛ 90+2'

Ο Ρωμανός μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στο 8ο λεπτό προηγήθηκε με τον Παχάκη, με το παιχνίδι στη συνέχεια να μην έχει πολλές φάσεις, με τον ΠΑΝΟΜ να προχωράει σε τρεις αναγκαστικές αλλαγές στο πρώτο ημίχρονο, αποσυντονίζοντας την λειτουργία του, από την άλλη ο Ρωμανός είχε άλλη μια καλή ευκαιρία με τον Κρανιωτάκης.

Στην επανάληψη, ο Ρωμανός βρήκε και δεύτερο γκολ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιπποκράτη Κομνηνού, ωστόσο ο ΠΑΝΟΜ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, στο 88′ κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Ρούκα για το 1-2, Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους Μαλιώτες, οι οποίοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις με τον σκόρερ, με το 2-2 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα και τον ΠΑΝΟΜ να παίρνει έναν μεγάλο βαθμό. Από την άλλη ο Ρωμανός έχασε την ευκαιρία να φτάσει τον Ηρόδοτο στη βαθμολογία.