![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2023/10/almyros-ethnikos-peiraios-07-10-2023-140.jpg)
Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Αλμυρού για το κρίσιμο παιχνίδι της Τετάρτης με τον Άρη Πετρούπολης στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής στην Γ’ Εθνική.
Η ομάδα του Μανώλη Σουτζή προέρχεται από εκτός έδρας ήττα (την πρώτη στο πρωτάθλημα) και θέλει να βγάλει άμεσα αντίδραση αυτή την φορά στο… σπίτι της, κόντρα σε έναν επικίνδυνο αντίπαλο, ο οποίος βρίσκεται και αυτός στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.
Ο έμπειρος τεχνικός έχει να διαχειριστεί μόνο τον Χανιωτάκη, ο οποίος είναι αμφίβολος και η συμμετοχή του θα κριθεί λίγο πριν την σέντρα του παιχνιδιού.
ADVERTISING
Στόχος στον Αλμυρό είναι ξεκάθαρα η επιστροφή στα τρίποντα, αφού αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς, έχοντας τρεις ισοπαλίες και μια ήττα…