![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2023/11/analipsi.jpg)
Η Ανάληψη δεν δυσκολεύτηκε, επικρατώντας του Δία με 0-6 και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.
![](https://grandsport.gr/wp-content/plugins/joomsport-sports-league-results-management/sportleague/assets/images/calendar-date.png)
Στατιστικά παίκτη
3' | ![]() |
Κοκκινάκης Κωνσταντίνος | ||
36' | ![]() |
Μηλάκης Εμμανουήλ | ||
45' | ![]() |
Μουντράκης Γεώργιος | ||
47' | ![]() |
Γκούρο Έτμοντ | ||
62' | ![]() |
Μηλάκης Εμμανουήλ | ||
78' | ![]() |
Ζερβάκης Δημήτριος |
ADVERTISING
Με το… καλημέρα η Ανάληψη άνοιξε το σκορ, όταν από ωραία ανάπτυξη, ο Όργκεστ έδωσε στον Κοκκινάκη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1. Στο 4΄γύρισμα Κοζυράκη στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκούρο οριακά πρόλαβε, έκανε τη προβολή, άουτ η μπάλα.
Επόμενη φάση στο 26′, με τον Κοκκινάκη να κάνει τη σέντρα, τον Μουντράκη να παίρνει τη κεφαλιά, με δυσκολία σε κόρνερ ο Βασιλάκης. Νέα ευκαιρία για Ανάληψη, με τον Βλάχος μετά από φάση διαρκείας να κάνει τη προβολή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Δία.
Τρία λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα, όταν από ωραία προσπάθεια και κόψιμο του Γκούρο, ο Μουντράκης έκανε το σουτ, διπλασιάζοντας τα τέρματα της Ανάληψης.
ADVERTISING
Στη τελευταία φάση του πρώτου μέρους έγινε το 0-3, όταν από ωραία προσπάθεια και κόψιμο του Γκούρο, ο Μουντράκης ήταν εύστοχος για το τρίτο τέρμα της ομάδας του.
Στην επανάληψη, η Ανάληψη βρήκε και τέταρτο γκολ, στο 47′ όταν από σέντρα του Κοζυράκη, ο Γκούρο με προβολή πέτυχε το 0-4, ενώ ο Μηλάκης με διπλή προσπάθεια στο 62′, μετά από τρομερή μπαλιά του Μιχελακάκη, σημείωσε το 0-5.
Το τελικό 0-6 διαμόρφωσε ο Ζερβάκης στο 78′, με την Ανάληψη να παίρνει τη πρόκριση για την 3η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ!
ADVERTISING
![ΔΙΑΣ ΔΙΑΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/dias-logo-150x150.png)
![ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/09/298336768_564989501871314_8347616217538493078_n-150x150.png)