Συνέχεια στα «τρίποντα» για τον Πήγασο

Ο Πήγασος συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία, επικρατώντας των Ελπίδων με 3-1, παίρνοντας την τρίτη του σερί νίκη στο πρωτάθλημα!

26/11/2023 12:00
7η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Ο Πήγασος στο 22′ άνοιξε το σκορ, όταν ο Μανουσάκης ανετράπη μέσα στη περιοχή, κέρδισε πέναλτι, με τον Κουτεντάκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση, ανοίγοντας το σκορ. Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους, οι οποίοι βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Ζαμπετάκη στο 30′,  με ωραίο πλασέ μετά από εξαιρετική συνεργασία, με το 2-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, στα πρώτα λεπτά και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, με τον Πήγασο τελικά να βρίσκει και τρίτο γκολ ξανά με τον Ζαμπετάκη, με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του βασικού τους τερματοφύλακα Τσαγκαράκη Αγαθάγγελο, μετά από κακή έξοδο, με τις Ελπίδες των πολλών απουσιών, να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα στο 89′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδάκη.