Ισοπαλία στη Πόμπια ανάμεσα σε Κόρακα και Τηγανίτη

Σε ένα όμορφο παιχνίδι, Κόρακας και Τηγανίτης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στη Πόμπια, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β1 ΕΠΣΗ.

19/11/2023 15:15
6η αγωνιστική - Β2 ΕΠΣΗ - 2023-24

Φουστανάκης Γεώργιος ΓΚΟΛ 40'
    55' ΓΚΟΛ Σταμέλος Βασίλης

Ο Κόρακας στο πρώτο μέρος είχε δύο ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, με τον Φουστανάκη να μην μπορεί να βρει δίχτυα μπροστά από την εστία, ενώ όπου χρειάστηκε ο Φαλαλάκης δήλωνε παρών για τον Τηγανίτη. Τελικά ο Φουστανάκης πήρε το… αίμα του πίσω και άνοιξε το σκορ στο 40’, για το 1-0 του ημιχρόνου, σε ένα πρώτο μέρος που είχε και ο Τηγανίτης τις ευκαιρίες του.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό, με τον Τηγανίτη να ανεβάζει την απόδοση του και στο 55′ ο Σταμέλος εκμεταλλεύτηκε… ριμπάουντ και ισοφάρισε σε 1-1.

Στη συνέχεια, οι δύο ομάδες έψαξαν το γκολ της νίκης, με τους γηπεδούχους να έχουν τις στιγμές τους στο φινάλε, με το σκορ να μην αλλάζει και τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1, σε ένα ματς με πολύ καλό κλίμα σε όλη τη διάρκεια του.