Συνεχίζει ακάθεκτη η Ανάληψη

Η Ανάληψη δεν αντιμετώπισε δυσκολίες κόντρα στον Παναθηναϊκό Ηρακλείου, επικρατώντας με το ευρύ 0-5.

28/10/2023 16:00
4η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 1ος όμιλος

Η Ανάληψη έθεσε τις βάσεις για τη νίκη από το ξεκίνημα του αγώνα, καθώς προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Κοζυράκη μετά από σέντρα του Κοκκινάκη, ενώ το 0-2 πέτυχε ο Κοκκινάκης στο 11′. Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν και τρίτο γκολ και το πέτυχαν στο 40′ με τον Μουντράκη, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 0-3, με τον ΠΟΗ να προσπαθεί να απειλήσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ξεκίνημα στην επανάληψη και γκολ για την Ανάληψη στο 48′ με τον Μουντράκη ξανά για το 0-4, ο Κοζυράκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 55′ πέτυχε και πέμπτο τέρμα, στη συνέχεια έκανε διαχείρηση, κρατώντας δυνάμεις για τη συνέχεια, με το τελικό σφύριγμα της λήξης να βρίσκει νικητή τον Θρίαμβο με 0-5, συνεχίζοντας ακάθεκτος τη πορεία του στο πρωτάθλημα, μετρώντας μέχρι στιγμής 19 γκολ υπέρ και 0 κατά.