Πρώτος βαθμός εκτός έδρας με γκολ στο φινάλε για τον Ερμή Ζωνιανών

Ο Ερμής Ζωνιανών, με γκολ του Πλιάτσικα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο και πήρε τον πρώτο εκτός έδρας βαθμό του στο πρωτάθλημα.

04/10/2023 16:00
1η αγωνιστική - Γ Εθνική

Στατιστικά παίκτη

Μουκίδης Γιώργος ΓΚΟΛ 44'
    97' ΓΚΟΛ Πλιάτσικας Αλέξανδρος

Δύο ομάδες που αναμετρήθηκαν πριν από λίγους μήνες για τα μπαράζ, κερδίζοντας και οι δύο την άνοδο αναμετρήθηκαν σήμερα, στο πλαίσιο της εξ’ αναβολής 1ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, ερχόμενοι ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Με το.. καλημέρα ο Ερμής έφτασε κοντά στο γκολ, με τον Κωστάκη να πλασάρει άουτ από ευνοϊκή θέση. Στη συνέχεια το ματς σε γενικές γραμμές ήταν ισορροπημένο, με τον Ατρόμητο Πειραιά πριν την εκπνοή του ημιχρόνου να ανοίγει το σκορ με τον Μουκίδη.

Στην επανάληψη, ο Ερμής ανέβασε την απόδοση του, έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, όσο πέρναγε η ώρα πίεζε ακόμη περισσότερο και η πίεση του απέδωσε καρπούς, με τον Πλιάτσικα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων να σκοράρει, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, με την ομάδα του Ρεθύμνου να παίρνει τον πρώτο της εκτός έδρας βαθμό στο πρωτάθλημα.