Σπουδαίο «τρίποντο» για τον Γιούχτα 2010

Σημαντική νίκη στη προσπάθεια που κάνει για την παραμονή πήρε ο Γιούχτας 2010, επικρατώντας του Δωριέα στις Αγ. Παρασκιές με 1-0.

01/04/2023 17:00
Α2 ΕΠΣΗ - 20η αγωνιστική - 2ος ομίλος 2022-23

Καρτσώνης Ανδρέας ΓΚΟΛ 77'

Καλό παιχνίδι σε γενικές γραμμές, με τις δύο ομάδες να έχουν καλή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο, με τον Δωριέα να έχει τις μεγαλύτερες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με τον Εργαζάκη στο 40′ να χάνει πέναλτι, με την ομάδα του να μην μπαίνει μπροστά στο σκορ, ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Αουίντα σημάδεψε το δοκάρι για το 0-0 του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, λιγότερες φάσεις, με τον Γιούχτα 2010 να ανοίγει το σκορ στο 75′ με τον Καρτσώνη, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε και την ομάδα των Αρχανών να παίρνει ένα σπουδαίο «τρίποντο» βάζωντας φωτιά στην μάχη της παραμονής!