Μια… ντουζίνα γκολ στο Ραύκος-Τηγανίτης

Καταπληκτικό παιχνίδι, το οποίο έληξε 6-6!

01/04/2023 16:30
Β2 ΕΠΣΗ - 19η αγωνιστική - 2022-23

Τρομερός αγώνας πραγματοποιήθηκε στη Ν. Αλικαρνασσό, στον οποίο, ωστόσο, δεν αναδείχθηκε νικητής. Από νωρίς το ματς πήρε… φωτιά, καθώς με δύο γρήγορα γκολ του Ράπτη (3’, 9’) οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2. Στο 17’ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Μπαρδάκη, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Λιάκος «έγραψε» το 1-3, με τον Αμπαζάι να πετυχαίνει στο 25’ το 2-3. Το σύνολο του Φώτη Καρβέλη, βέβαια, έφτασε στο 2-4 στο 35’ με τον Λιάκο και πάλι.

Στην επανάληψη ο Ραύκος ανέβασε… στροφές και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τέρματα των Μυρτέλι (60’) και Σιδηρόπουλου (63’). Οι νικητές ήταν καταγιστικοί και έκαναν την ανατροπή, αφού στο 67’ ο Μούκας και στο 77’ ο Κεφαλούκος πήγαν το σκορ στο 6-4! Ο Τηγανίτης, ωστόσο, δεν είχε πει την τελευταία του… λέξη στον αγώνα. Στο 86’ ο Ράπτης έκανε το 6-5 και στο 88’ κέρδισε πέναλτι, σε μία φάση στην οποία αντίκρισαν την κόκκινη οι Κατσαρής και Μούκας για τον Ραύκο… Ο Καρβέλης ήταν εύστοχος από την… άσπρη βούλα και διαμόρφωσαν το τελικό 6-6. Στο 95’ οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Αμπαζάι, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφ σάιντ και ακολούθησε ενταση.