Πήρε το «τρίποντο» (2-0) κόντρα στον ΠΑΝΟΜ.

18/03/2023 17:00
Α1 ΕΠΣΗ - 25η αγωνιστική - 2022-23

Ταμπάκης Άκης ΓΚΟΛ 30'
Κλαπάκης Γεώργιος ΓΚΟΛ 68'

Η Δαμάστα συνέχισε νικηφόρα την πορεία της στην Α1 ΕΠΣΗ, αφού πανηγύρισε απέναντι στους Μαλιώτες. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές… συγκινήσεις και οι σημαντικές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν λιγοστές.

Παρόλα αυτά, στο 30’ ο Ταμπάκης με ωραίο σουτ έδωσε το προβάδισμα τους γηπεδούχους και το 1-0 ήταν το σκορ του α’ μέρους. Η επανάληψη είχε περισσότερες καλές στιγμές, με τους ηττημένους να έχουν μία σπουδαία φάση με τον Π. Γκέκα για να ισοφαρίσουν, ενώ απείλησαν και με τον Νικόλι.

Οι νικητές, από την πλευρά τους, έφτασαν και σ’ ένα δεύτερο τέρμα με τον Κλαπάκη στο 68’ και έκαναν πιο απλά τα πράγματα. Πλησίασαν κοντά και σ’ ένα τρίτο τέρμα, μάλιστα, με τον Ταμπάκη, αλλά το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα της συνάντησης.